18 feb
Rák Kálmánra emlékeztek
Felavatták a II. Belgyógyászati Klinika egykori igazgatójának domborművét hétfőn, a Debreceni Egyetemen. Az emlékezők kiemelték, hogy Rák Kálmán kiemelkedő orvos, oktató, kutató és kiváló ember volt, akinek élete példa lehet a mai fiataloknak is.
25 jan
Korszerű vérnyomáscsökkentés
Kardiovaszkuláris életkor kalkulátort és vérnyomásnaplót is tartalmaz a KardioNapló nevű applikáció, amit a XVII. Regionális Hipertónia Napon mutattak be szombaton, a Debreceni Egyetemen. A mobilalkalmazás a hipertónia korai felismerésében és a kezelésben is segíthet.
24 jan
Az egészség központja lesz a Főnix
Mozgásszervi állapotfelméréssel, edzésélettani előadásokkal és prevenciós mozgástani foglalkozásokkal is készülnek a DE sporttudományi szakemberei a következő FőnixFittre. Háromezer négyzetméteren standok és a legjobb erőnléti edzők várják majd a látogatókat.
23 jan
Újdonságok a Hipertónia Napon
Az ország legnagyobb magasvérnyomás-betegséggel foglalkozó szakmai konferenciáját tartják január 25-én a Debreceni Egyetem Aulájában. A XVII. Regionális Hipertónia Napon a diagnosztika és a terápia újdonságai mellett egy applikációt is bemutatnak a szakembereknek.
20 jan
DE ÁOK: élen a hazai orvosképzésben
Okostankönyvek, high-tech szimulációs laborok, barátságos campus és nemzetközileg elismert oktatók – ez a záloga annak, hogy a Debreceni Egyetem élen jár a hazai orvosképzésben. Jelentkezz az ÁOK-ra és tanulj hazánk első számú orvosképző egyetemén!
07 jan
Újabb okostankönyv segíti a tanulást
A második olyan tankönyvet jelentette meg a Debreceni Egyetem, amely az innovatív librAR technológia alkalmazásával multimédiás eszközzé alakítható. Az orvostanhallgatók a legújabb kiadványból mindent megtudhatnak a szív és a verőerek betegségeinek korszerű ellátásáról.
Meghitt ünnep és nagylelkű adomány
Herczegh Anita, a köztársasági elnök felesége volt a Debreceni Egyetem Gyermekgyógyászati Klinikáján rendezett karácsonyi ünnepség díszvendége. Az keddi eseményen bejelentették: a klinika újabb hárommillió forint elnöki adományban részesül.
Debreceni orvos az EULAR főtitkára
Szekanecz Zoltánt, a Debreceni Egyetem Reumatológiai Tanszékének vezetőjét választották meg az Európai Reumaellenes Liga (EULAR) új főtitkárának. A kinevezés kapcsán interjú jelent meg a Magyar Reumatológia című szaklap decemberi számában.
Egyetemi tudással a mádi borászatért
Új laboratóriumot adtak át a Mádi Bor Akadémián. A Debreceni Egyetem kutatóhelyén a legmodernebb analitikai eszközök segítségével vizsgálják a szakemberek a térség borainak élettani hatásait.
Élen a debreceni orvosképzés
A Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Kara (DE ÁOK) orvos- és egészségtudomány területen általános orvosképzésben első, az összesített listán pedig a második helyen áll – olvasható a Figyelő Felsőoktatási Rangsor 2020 kiadványában.

Tisztelt Felhasználó!