30 már
Az otthonmaradás a legjobb védekezés
A koronavírus-járvány idején a különösen veszélyeztettek csoportjába tartoznak a tüdőbetegek, a dohányzók és a pollenekre allergiások, az ő szervezetük ugyanis fogékonyabb a megbetegedésre. A tüdőbetegeknek a járvány megelőzése és a szabályok betartása különösen fontos.
19 már
Változások a betegellátásban
A járványügyi veszélyhelyzetben változik az egészségügyi ellátás a DE Klinikai Központban és a Kenézy Gyula Egyetemi Kórházban. A betegek egészségének védelme és a járvány hatékony megelőzése miatt a halasztható beavatkozásokat és orvos-beteg találkozásokat minimálisra csökkentik.
19 már
A vírusnak nyomják a féket
A koronavírus terjedése miatt új betegellátási rendet vezettek be a Debreceni Egyetemen. A részletekről Berényi Ervin, a Klinikai Központ elnöke az Alföld Televízióban és a Debrecen Televízióban nyilatkozott. A professzor életmentő vészfékezéshez hasonlította a megelőző intézkedéseket.
10 már
KORONAVÍRUS PERCRŐL PERCRE
Folyamatosan frissülő hírfolyamunk a koronavírushoz kapcsolódó egyetemi hírekről, tájékoztatásokról és felhívásokról.
04 már
Előrelépés a QS tematikus rangsorában
Ötven helyett javítva, a 401-450. helyen végzett a Debreceni Egyetem a neves londoni székhelyű rangsorkészítő legfrissebb élettudományi és orvostudományi tematikus listáján. Az agrártudomány területén az intézmény a világ 200 legjobbja között van.
04 már
A szív betegségeiről tanácskoznak
Mintegy 1000 résztvevőt várnak a jubileumi, 25. Debreceni Kardiológiai Napokra. Az ország egyik legjelentősebb továbbképző kardiológiai eseményét március 11. és 14. között rendezik meg a Debreceni Egyetemen és a Kölcsey Központban.
24 feb
Modern terápiák az allergia ellen
Magyarországon mintegy 2 millió ember allergiás. A betegség gyerekkorban is igen gyakori, a gyerekek 15-20 százalékát érinti. A gyermekkori allergia sajátosságairól és a legújabb terápiás lehetőségekről tanácskoztak a Debreceni Egyetem szakemberei pénteken, a DAB Székházban.
18 feb
Rák Kálmánra emlékeztek
Felavatták a II. Belgyógyászati Klinika egykori igazgatójának domborművét hétfőn, a Debreceni Egyetemen. Az emlékezők kiemelték, hogy Rák Kálmán kiemelkedő orvos, oktató, kutató és kiváló ember volt, akinek élete példa lehet a mai fiataloknak is.
25 jan
Korszerű vérnyomáscsökkentés
Kardiovaszkuláris életkor kalkulátort és vérnyomásnaplót is tartalmaz a KardioNapló nevű applikáció, amit a XVII. Regionális Hipertónia Napon mutattak be szombaton, a Debreceni Egyetemen. A mobilalkalmazás a hipertónia korai felismerésében és a kezelésben is segíthet.
24 jan
Az egészség központja lesz a Főnix
Mozgásszervi állapotfelméréssel, edzésélettani előadásokkal és prevenciós mozgástani foglalkozásokkal is készülnek a DE sporttudományi szakemberei a következő FőnixFittre. Háromezer négyzetméteren standok és a legjobb erőnléti edzők várják majd a látogatókat.

Tisztelt Felhasználó!

A tájékoztatót megismertem.